فوجیتسو به ژاپنی 富士通株式会社  شرکت تجهیزات الکترونیکی مخابراتی و فناوری اطلاعات ژاپنی است که چندملیتی است و در سال 1937 در پی تفکیک از شرکت فوجی الکتریک تاسیس شد و محصولاتی چون نرم افزار و سخت افزار رایانه ، مشاوره اطلاعاتی تجهیزات خدمات، پرینتر، اسکنر و تلفن همراه و سرور کامپیوتری ارائه میدهد همین طور محصولات تولیدی این شرکت در کشور آلمان شامل سرور، تبلت، لپ تاپ، پی سی، تین کلاینت، مادربرد و کیبورد ، صفحه نمایش و… می باشد.

درسال 1997 شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی که توسط شرکت آی بی ام پایه گذاری شده بود به یکی از زیر مجموعه های فوجیتسو تبدیل شد.

درسال 2009 بخش تولید هارد دیسک خود را به شرکت توشیبا فروخت و باخرید سهم شرکت زیمنس، بخش کامپیوتر فوجیتسو زیمنس به فوجیتسوتکنولوژی سولوشن تغییرنام داد.

طبق آمار در سال 2009 فوجیتسو سومین شرکت ارائه دهنده سرویس های مخابراتی بعد از اچ پی در جهان بود و درسال 2013 به چهارمین تولیدکننده خدمات آی تی درجهان و اولین در ژاپن تبدیل گردید.

شرکت فوجیتسو درانتهای سال مالی درتاریخ 31 مارس 2013 درآمد خود را 47 بیلیون دلار اعلام کرده و به گفته وب سایت این شرکت، فوجیتسو 97000 حق ثبت اختراع دارد.