fujitsu company

شرکت فوجیتسو و فعالیتهای آن

شرکت فوجیتسو Fujitsu Ltd. (富士通株式会社، Fujitsū Kabushiki-gaisha) یک شرکت چندملیتی ژاپنی
تجهیزات و خدمات فناوری اطلاعات است که دفتر مرکزی آن در توکیو، ژاپن قرار دارد.
در سال 2018، این شرکت چهارمین ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات در جهان بود که بر اساس درآمد خدمات فناوری اطلاعات جهانی (پس از IBM، Accenture و AWS) اندازه‌گیری شد.
فورچون فوجیتسو را به‌عنوان یکی از تحسین‌برانگیزترین شرکت‌های جهان و شرکت جهانی 500 معرفی کرد.
فوجیتسو عمدتاً محصولات محاسباتی تولید می کند.
اما این شرکت و شرکت های تابعه آن نیز محصولات و خدمات متنوعی را در زمینه های محاسبات شخصی، محاسبات سازمانی، از جمله x86، SPARC و محصولات سرور سازگار با پردازنده مرکزی، و همچنین محصولات ذخیره سازی، مخابرات، میکروالکترونیک پیشرفته ارائه می دهند. ، و تهویه مطبوع.
تقریباً 140000 کارمند دارد و محصولات و خدمات آن در بیش از 100 کشور در دسترس است.
 در بورس اوراق بهادار توکیو پذیرفته شده است و جزء شاخص‌های Nikkei 225 و TOPIX است.
فوجیتسو دومین شرکت قدیمی فناوری اطلاعات پس از آی‌بی‌ام و قبل از هیولت پاکارد است که در 20 ژوئن 1935 با نام تولید تجهیزات مخابراتی فوجی (富士電気通信機器製造، Fuji Kishinki aSūiz-off) تاسیس شد.
شرکت الکتریک، که خود یک سرمایه گذاری مشترک بین شرکت الکتریک فوروکاوا و شرکت آلمانی زیمنس است که در سال 1923 تاسیس شده بود.
علیرغم ارتباطش با فوروکاوا زایباتسو، فوجیتسو از اشغال ژاپن توسط متفقین پس از جنگ جهانی دوم عمدتاً آسیب ندیده فرار کرد.
در سال 1954، فوجیتسو اولین کامپیوتر ژاپنی، FACOM 100 را تولید کرد و در سال 1961 کامپیوترهای نسل دوم خود را به نام FACOM 222 عرضه کرد.
رایانه‌های اصلی از سال 1955 تا حداقل 2002 محصولات رایانه‌ای شامل رایانه‌های کوچک، رایانه‌های تجاری کوچک، سرورها و رایانه‌های شخصی بودند.
در سال 1955، فوجیتسو کاوازاکی فرونتاله را به عنوان یک باشگاه فوتبال تاسیس کرد.
کاوازاکی فرونتاله از سال 1999 یک باشگاه فوتبال J. League است.
در سال 1967، نام این شرکت به طور رسمی به فوجیتسو (富士通) تغییر یافت.
از سال 1985، این شرکت همچنین یک تیم فوتبال آمریکایی به نام فوجیتسو فرانتیرز (Fujitsu Frontiers) را راه اندازی کرد.
بازی در لیگ شرکتی X، در 7 کاسه ژاپنی X حضور داشته است که برنده دو کاسه و برنده دو کاسه برنج شده است.
در سال 1971 قرارداد OEM را با شرکت کانادایی Consolidated Computers Limited (CCL) برای توزیع محصول ورود اطلاعات CCL، Key-Edit امضا کرد.
فوجیتسو به هر دو ICL پیوست که قبلاً بازاریابی Key-Edit را در کشورهای مشترک المنافع بریتانیا نیز آغاز کرده بودند.
مانند اروپای غربی و شرقی؛ و کارکنان بازاریابی مستقیم CCL در کانادا، ایالات متحده آمریکا، لندن (بریتانیا) و فرانکفورت. مرس کوت، مخترع Key-Edit و بنیانگذار CCL، موضوع مشترکی بود که منجر به ارتباط بعدی فوجیتسو با ICL و Gene Amdahl شد.
در سال 1986، فوجیتسو و واحد جوجه کشی تجاری دانشگاه ملکه بلفاست (QUBIS Ltd) یک سرمایه گذاری مشترک به نام Kainos، یک شرکت نرم افزاری خصوصی مستقر در بلفاست، ایرلند شمالی تأسیس کردند.
در سال 1990 هشتاد درصد از شرکت کامپیوتری مستقر در بریتانیا International Computers Limited (ICL) را به مبلغ 1.29 میلیارد دلار خریداری کرد (ICL در سال 2002 به خدمات فوجیتسو تغییر نام داد).
در سپتامبر 1990، فوجیتسو از راه اندازی سری جدیدی از رایانه های اصلی که در آن زمان سریع ترین رایانه های جهان بودند، خبر داد.
در جولای 1991، فوجیتسو بیش از نیمی از شرکت روسی KME-CS (شرکت تولیدی سیستم‌های کامپیوتری کازان) را خریداری کرد.
در سال 1992، فوجیتسو اولین نمایشگر 21 اینچی پلاسمای تمام رنگی جهان را معرفی کرد.
این یک نمایشگر ترکیبی بود که بر اساس نمایشگر پلاسمایی ایجاد شده در دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign و NHK STRL بود که به روشنایی برتر دست یافت.
در سال 1993، فوجیتسو یک سرمایه گذاری مشترک در زمینه تولید حافظه های فلش با AMD، Spansion تشکیل داد.
به عنوان بخشی از این معامله، AMD به گروه حافظه فلش خود، Fab 25 در تگزاس، تأسیسات تحقیق و توسعه و کارخانه های مونتاژ خود در تایلند، مالزی و چین کمک کرد.
فوجیتسو بخش تجاری حافظه فلش و عملیات مونتاژ و آزمایش نهایی Fujitsu Microelectronics مالزی را ارائه کرد.
از فوریه 1989 تا اواسط سال 1997، فوجیتسو مدل رایانه شخصی FM Towns را ساخت.
این به عنوان یک نوع اختصاصی رایانه شخصی شروع شد که برای برنامه های چند رسانه ای و بازی های رایانه ای در نظر گرفته شده بود، اما بعدها با رایانه های شخصی معمولی سازگارتر شد.
در سال 1993، FM Towns Marty عرضه شد، یک کنسول بازی سازگار با بازی های FM Towns. فوجیتسو در جولای 1997 با خرید 58 درصد از شرکت Amdahl (شامل گروه مشاوره DMR مستقر در کانادا) که قبلاً مالک آن نبود به مبلغ 850 میلیون دلار موافقت کرد.
در آوریل 1997، این شرکت 30 درصد از سهام GLOVIA International، Inc.، ال سگوندو، کالیفرنیا، تولید کننده نرم افزار ERP که نرم افزار آن را از سال 1994 شروع به ادغام در کارخانه های الکترونیکی خود کرده بود، به دست آورد.
در ژوئن 1999، ارتباط تاریخی فوجیتسو با زیمنس احیا شد، زمانی که دو شرکت توافق کردند که عملیات کامپیوتری اروپایی خود را در یک 50:5 جدید ادغام کنند.

فوجیتسو به ژاپنی 富士通株式会社  شرکت تجهیزات الکترونیکی مخابراتی و فناوری اطلاعات ژاپنی است که چندملیتی است.

در سال 1937 در پی تفکیک از شرکت فوجی الکتریک تاسیس شد.

محصولاتی چون نرم افزار و سخت افزار رایانه ، مشاوره اطلاعاتی تجهیزات خدمات، پرینتر، اسکنر و تلفن همراه و سرور کامپیوتری ارائه میدهد.

همین طور محصولات تولیدی این شرکت در کشور آلمان شامل سرور، تبلت، لپ تاپ، پی سی، تین کلاینت، مادربرد و کیبورد ، صفحه نمایش و… می باشد.

درسال 1997 شرکت فناوری اطلاعات آمریکایی که توسط شرکت آی بی ام پایه گذاری شده بود به یکی از زیر مجموعه های فوجیتسو تبدیل شد.

درسال 2009 بخش تولید هارد دیسک خود را به شرکت توشیبا فروخت و باخرید سهم شرکت زیمنس، بخش کامپیوتر فوجیتسو زیمنس به فوجیتسوتکنولوژی سولوشن تغییرنام داد.

طبق آمار در سال 2009 فوجیتسو سومین شرکت ارائه دهنده سرویس های مخابراتی بعد از اچ پی در جهان بود.

درسال 2013 به چهارمین تولیدکننده خدمات آی تی درجهان و اولین در ژاپن تبدیل گردید.

شرکت فوجیتسو درانتهای سال مالی درتاریخ 31 مارس 2013 درآمد خود را 47 بیلیون دلار اعلام کرده و به گفته وب سایت این شرکت، فوجیتسو 97000 حق ثبت اختراع دارد.

جهت دریافت خدمات لپ تاپ فوجیتسو می توانید با ما FUJITSUCENTER.IR در ارتباط باشید.